Šungit

ŠUNGIT  nabízíme ve Vegetariánské restauraci Harmonie v Třinci,www.vegetharmonie.cz, Po-Ne od 10.00 do 19.30)

Šungit je 2 miliardy let stará polyminerální uhlíková hornina, jehož jediné naleziště se nachází v Karélii, v severozápadním Rusku. Šungit má značně neobyčejné složení, strukturu, fyzikální a chemické vlastnosti, má záhadný původ a široké spektrum využití.
Vědecké výzkumy prokázaly řadu úžasných vlastností šungitu. Jedná se nejen o léčivé kameny, ale i rušičky geopatogenních zón a kameny pro úpravu vody.

 

Šungit

 • dezinfikuje a čistí vodu - absorbuje a odstraňuje z vody těžké kovy, železité přísady, organické sloučeniny, mikroby; obohacuje vodu stopovými prvky, mění její energeticko-informační strukturu, nabijí ji a aktivuje
 • efektivně pohlcuje elektromagnetické záření, neutralizuje GPZ a technogenní vlivy
 • zlepšuje mikroklima, harmonizuje prostředí, dodává energii a silu
 • má léčivé, hojivé a dezinfekční účinky

Více informací o šungitu v kníze Iriny Voblikové Šungit. Legendy, fakta, informace.
 

Šungit a voda

Díky svým absorpčním, katalytickým a baktericidním schopnostem šungit čistí vodu téměř od všech organických příměsí včetně ropných produktů a sloučenin obsahujících chlor, dusičnany a amoniak; od mnoha kovů a nekovů; ničí vibria cholery, streptokoky, jiné bakterie a mikroorganismy; plní funkci destrukturátora, který z energetické paměti vody odstraňuje informaci o látkách, jež se v ní dříve nacházely, mění její energeticko-informační strukturu; obohacuje vodu stopovými prvky důležitými pro organismus.

 

Výrobky ze šungitu:

ŠUNGITOVÁ PYRAMIDA

Šungitová pyramida je příkladem synergického posílení vlastností šungitu a pyramidy.
Ponořená do vody šungitová pyramida tuto vodu aktivuje a dělá tak z ní lék. Malou pyramidku (40x40 až 50x50 mm) postavte na dno skleněné nádoby na 2-3 l vody, a postavte ji na světlé místo na 48 – 72 hodin. Poté je voda připravena k vnějšímu i vnitřnímu použití. Při delším macerování se aktivita vody začíná snižovat. K ozdravně léčebným účelům doporučujeme pít pyramidální vodu třikrát denně po 100-150 g, bez ohledu na to, kdy jíte. Je zaznamenáno blahodárné působení této vody na celý organismus: zlepšuje se celkový stav, odstraňuje se nervové napětí, je pociťován příliv sil a energie. Terapie touto vodou má rychlejší účinky než působení samotné pyramidy.
Vynikající výsledky má používání šungitové vody v kosmetice: ošetřovaná pokožka se čistí, napíná, drobné vrásky se vyhlazují, mizí uhry a vřídky. alergické vyrážky. Ztrácejí se lupy, znatelně se zlepšuje kvalita vlasů. Výsledky některých výzkumů ukazují, že i předčasně zšedivělé vlasy mohou nabýt své původní barvy.
Teplá šungitová voda je výborný prostředek pro léčebný výplach a kloktání: při bolestech v krku, ústní dutině, v nose a při parodontóze,  při nachlazení, angíně, chřipce, bronchitidě, atd. Velice zdravé jsou šungitové koupele. Zklidňují, odstraňují stress, únavu, harmonizují organismus a normalizují spánek. Již po první koupeli se hojí drobné trhlinky, ranky a po několika procedurách se urovnávají i vážnější problémy - loupající se kůže, ekzémy, plísně, alergie.

 

Odstranění vlivu geopatogenních a technogenních zón

Pokud se chcete zbavit dlouhodobé podrážděnosti, únavy a neklidu, stačí jednoduše šungitovou pyramidku postavit ve vašem pokoji a váš pokoj pro vás přestane být rizikovou zónou. Okamžitě se odstraní všechno nepříjemné působení elektromagnetických polí, zlepší se složení vzduchu. Působením šungitové pyramidky se dokonce mění vůně v místnosti. Pro neutralizace nepříznivého záření počítače, televize atd. umístěte pyramidku na anebo před monitorem nebo jiném zdrojem záření.
Stejná vlastnost šungitu se využívá u destiček na odrušování záření bezdrátových telefonů. Destičku nalepte na pouzdro nebo na zadní stranu sluchátka.

ŠUNGITOVÉ KORÁLKY, PŘÍVĚŠKY

Ochraňují před negativními vlivy, harmonizují, dodávají sebejistotu, sílu a vitalitu. Šungit je nosičem ženské (jinové) energie. Různé tvary.
Léčivé kameny ze šungitu můžete nosit neustále u sebe.

 

 

BIOENERGETICKÝ HARMONIZÉR – ŠUNGIT + KARELSKÝ MASTEK

 

Harmonizér se skládá z kroužku vyrobeného ze šungitu a trojúhelníku z karelského mastku. Působení harmonizéru přepíná organismus do jiného, dokonalejšího energetického stavu, při kterém se energie harmonicky rozděluje mezí orgány a soustavy, aktivněji probíhají regenerační procesy, posilují se obranné a seberegulační funkce. Dále harmonizér zvyšuje vibrace, vyrovnává polaritu těla a napomáhá dalším pozitivním změnám energetického systému. Harmonizér se používá také k meditačním a obdobným účelům.
KARELSKÝ MASTEK - Stáří tohoto kamene stejně jako u šungitu se odhaduje na 2 miliardy let. Karelský mastek (talkochlorit) je metamorfovanou břidlicovou horninou, která se vyskytuje a průmyslové těží v Karélii. Ve světě je známý pod finským názvem tulikivi. Tento kámen se skládá cca z poloviny z mastku (talek, talkum, steatit, klouzek – Mg3Si4O10(OH) 2 ) a z poloviny z magnezitu (uhličitan hořečnatý - MgCO3). Mezi jeho hlavní vlastnosti patři hydrofobnost, žáruvzdornost, měkkost a unikátní tepelné vlastnosti: rychlá absorpce tepelné energie a její akumulace a postupné vyzařování nahromaděné tepelné energie. Stačí podržet ho v rukou jen několik minut, dlouho pak budete mít pocit že Vás hřeje. Od pradávna se využíval karelským obyvatelstvem k výrobě kamen, pecí, saun a nádobí. Říkali mu proto hrncový kámen. Je absolutně netoxický a chemický setrvačný. Je nosičem mužské (jangové) energie. Základní cvičeni s harmonizérem najdete v přibaleném letáku.

Mladým lidem pravidelná cvičení s koulemi dávají bystrost mysli a sílu rukou, starším lidem pak pomáhají se zbavit zácpy a pocitu znecitlivění končetin, dlouhodobě udržují paměť na vysoké úrovni a též i mozkovou způsobilost, pomáhají bojovat s únavou, vyhnout se zbytečným strachům. Cviky s šungitovými koulemi zlepšují krevní oběh, normalizují tlak, odstraňují křeče, třas rukou, zlepšují pohyblivost kloubů, napomáhají sladění pravé a levé mozkové hemisféry. Koule mohou být použité pro relaxační a meditační účely. S koulemi můžeme cvičit kdykoliv a kdekoliv.
Pozitivní vliv masáží šungitovými koulemi se vysvětluje vlastnostmi šungitu a také energetickou vazbou existující mezi zápěstím a centrální nervovou soustavou. Kromě toho na prstech a dlaních rukou se nachází aktivní body, které mají přímou souvislost s vnitřními orgány a ovlivňují jejích funkčnost. Dle výsledků a efektivity můžeme cviky se šungitovými koulemi zařadit mezi nejlepší prostředky pro udržování vysoké práceschopností a aktivní dlouhověkostí.

NÁVOD K POUŽITÍ

Pro ozdravovací cíle:

 • Odstraňovaní únavy a stresu
 • Zlepšení koordinací pohybu, síly a šikovností rukou
 • Stimulací pamětí a vnímaní
 • Normalizací arteriálního tlaku
 • Udržování životního tempa /životní roviny/ na vysoké úrovní

Obzvlášť se to doporučuje lidem který ve svém povolaní často přichází do styku se stresem (podnikatele, lide ve vedoucích pozicích apod.) a s vytížením pozorností a pamětí (programátoři, práce na PC, pracovnicí dispečingu, řidiči různých transportu, studenti apod.).

Pro léčivé cíle:

 • Při onemocnění rukou (revma apod. – před aplikaci dejte na vědomí svému lékaři, neaplikujte při zhoršení)
 • Při úrazech horních končetin, poruchách hybností rukou nezávisle na příčině a též lidem používajícím berle či hole a znehybněných nemocným (poškození míchy, paralýza apod.)

Všeobecná doporučení

 • Pro ozdravný trénink není nutné dělat složité triky či vyvíjet abnormální námahu, dobré výsledky přinesou i ty nejjednodušší cviky: tření koule ve dlaních, otáčení dvou koulí ve dlani ve směrů a v protisměru hodinových ručiček.
 • Je nutné dodržovat pravidelnost cvičeni a postupně zvyšovat zátěž.
 • Doporučujeme střídat cviky se stisky a cviky na rotační pohyby. Je nutné se vyhnout bolestivých pocitu. Při cvičení není doporučováno napětí nezainteresovaného svalstva které není ve skupině jíž procvičujeme (sval ramenní, rameno, krk a záda) a také se vyvarovat zbytečných pohybu (zaklánění hlavy, zvedáni ramen a rozpažování)
 • Na počátku se doporučuje vybrat si koule středních rozměrů, po zvládnutí základních cviku, pořídit si koule různých velikosti pro dosažení rozmanitého napětí provadět cviky se 3-4 koulemi.
 • Doporučujeme vykonávat cviky neméně než 10 min denně.
 • Snažte se nedívat během cvičení na koule nýbrž se zaměřte na pocity ve Vašich rukách, který Vám cviky přináší.

Šungitová drť: vhodné na čištění vody

 

Šungitová drť 10-20mm. Šungit pochází z Karelie.

Šungit je aktivátor vody a přírodní filtr. Molekuly jsou tvarem podobné fotbalovému míči a nazývají se FULLERENY - je to čtvrtý známý typ formy uhlíku. Molekuly obsahují atomy C60. Šungit je jediný nerost na Zemi, který léčebné fullereny obsahuje. Karelský šungit je uložen v nejstarších vrstvách zemské kúry, jejichž stáří je více než 2 miliardy let. O důležitosti odhalení fullerenů hovoří i fakt, že skupina anglických vědců za jejich objev získala Nobelovu cenu. Ukázalo se, že při vzájemném působení s vodou má šungit léčebné vlastnosti. Přetváří vodu na biologicky aktivní. Voda s energoinformační matricí šungitu pomáhá pracovat všem biologickým strukturám organizmu, aniž by potlačovala zdravé buňky. Fulleren je nejvýkonnější a dlouho působící antioxidant a zároveň univerzální sorbent. Jeho schopnosti čistit vodu od škodlivých příměsí se skutečně nic nevyrovná. Dokáže současně dodávat organizmu prospěšné stopové prvky a makroprvky a pohlcovat škodlivé.

Šungitová voda je skvělý, naprosto přírodní nápoj, který získáte úpravou běžné vody z vodovodního kohoutku bez složitých procedur a nákladů. Váha 200g šungitové drti je vhodná pro 2,5 - 3 litry vody, nejlepší je skleněná nádoba. Šungitová drť vydrží cca 3-6 měsíců, potom se sníží její čistící schopnost a je nutno ji vyměnit za novou.

Příprava šungitové vody: šungitovou drť nasypeme do 3 litrové skleněné nádoby - karafy ( nebo půlku do 1,5 litru) necháme 48 hodin působit, potom šungit důkladně propereme, vodu vylijeme včetně prachu a karafu umyjeme od zbytku prachu a drobných úlomků ( šungit nejlépe přecedíme přes umělohmotné sítko a vrátíme zpět). potom nasypeme šungit zpět do karafy, zalijeme vodou a necháme cca 24 hodin čistit a harmonizovat. Poté vodu slijeme do jiné skleněné nádoby a můžeme ji pít nebo používat na čaj.

Drť je možné použít i jako reflexní terapie nohou či přikládat na bolavá místa na těle.např. dát do krabice a šlapat ploskou nohy. Přilepit kousek kamínku na kůži náplastí. 

Drť je možné nasypat i  při výskytu geopatogenních  zón v prostoru. Velmi dobře odstraňuje veškeré negativní zóny a energie. Např. nasypat jako koberec pod postel či na podlahu pod podlahovou krytinu už při stavbě domu.