Polodrahokamy, minerály, šperky z polodrahokamů, sošky, obrazy, fotky, knihy, CD, DVD a jiné...... Prsteny s kamenem, co mění barvu podle vaší nálady.

 

Kameny jak podle bible, tak i podle astronomů tedy vznikly podstatně dříve než první člověk. Země vznikla asi před 5 miliardami let. Původní složení Země patrně odpovídalo meteoritům. Díky gravitačním silám, radioaktivitě, nárazům meteoritů, energii vulkánů. působení vody, atmosféry apod. vzniklo více než 3000 nerostných druhů, z nich je jen několik set považováno za „léčivé“. Nejstarší datované kameny jsou staré asi 3 miliardy let.

Poznání vlivu jednotlivých drahých kamenů na člověka přinesly kultury – Sumérové, Mezopotámie, Babyloňané, Egypťané, od kterých pakčerpali Řekové a Římané.

Drahé kameny jsou v podstatě chemické sloučeniny, které mají více či méně dokonalou vnitřní krystalickou strukturu. Díky jejich vzniku je v nich utajena mocná energie. Již Plinius napsal, že v drahých kamenech je na malém prostoru soustředěn veškerý majestát přírody. Jejich vliv na nás je však velmi složitý a závisí na řadě faktorů.

Každý člověk je určitá individualita a lidé narození ve stejném znamení mohou být naprosto odlišní.Nelze proto poskytnout obecný návod, jaký kámen je pro koho a pro jaký účel vhodný a jaký ne.

V prvé řadě musíme vědět, co vlastně chceme, zda posílit či uklidnit, něco léčit nebo něčemu zabránit atd., a podle toho volíme barvu kamene….

Citace z knihy: Jak nám mohou pomoci drahé kameny – Ant.Hrbek

Nabízíme kameny různých tvarů…..tromlované (opracované), neopracované, geody. Solné lampy, šperky a objednáme i na přání.

AMETYST. text.doc (107 kB)

KŘIŠŤÁL text.doc (116,5 kB)

RŮŽENÍN-text.doc (235,5 kB)

 

Jadeit:

JADEIT popis.doc (91,5 kB)

 

Sodalit:

SODALIT popis.doc (113 kB)

 

 

 

Citrín:

CITRÍN Popis.doc (80,5 kB)

Achát:

ACHÁT popis.doc (57 kB)