O nás

 

 

Naše motto je: "Veget Harmonie - zdravá energie."

    Naší snahou je, aby se jakýkoliv host cítil u nás spokojeně a příjemně. Dále aby odcházel s pocitem dobrého jídla a sytosti a to vše aby mu dodávalo zdravou energii bez pocitu únavy a těžkosti v břiše. Chceme rozšířit nabídku jídel na Třinecku bez masa a ukázat, že je možné se takto stravovat a vše přitom chutně  a zdravě. Nabízíme vždy čerstvá jídla vyrobená z čerstvých surovin, především ze zeleniny, obilovin a luštěnin. Používáme kvalitní suroviny většinou celozrnného typu. Používáme nejen rýži, nudle a knedlík, či brambory, ale také pohanku, jáhly, kroupy, kuskus, kukuřici, celozrnnou rýži, sóju, hrách, čočku, fazole všeho druhu, houby, ořechy a další pestré suroviny. Při vaření dochucujeme tradičním i netradičním kořením. Omezujeme tuky a vaříme jen na kvalitních olejích ( slunečnicový, olivový, lněný) a na másle. Většinou používáme u sladkostí třtinový cukr a med.  Hlídáme složení a úpravu  potravy tak, aby bylo dostatek přirozených výživných hodnot v potravě, například bílkovin, vitamínů a minerálů.  Omezeně používáme mléko a mléčné výrobky, spíše jen sýry a mléko nahrazujeme sojovým mlékem a sojovou smetanou. Vajíčka používáme omezeně.Většinou je zpracování šetrnné, saláty bez vaření, vaření a dušení teplých jídel jen dle potřeby, pečení lehce a smažení jen vyjímečně. Mikrovlnku nepoužíváme.

Nabízené nápoje jsou tradiční, jako je káva a čaj, ale i netradiční, navíc čerstvé vymačkané šťávy a  pivo jen bez alkoholu. Nechybí ani míchané nápoje.  Alkoholické nápoje u nás nenajdete, přesto máme v nabídce i víno , vše bez alkoholu.

Spokojeni budeme, pokud bude spokojený i náš host, jídla budou chutná a budou ladit oku a vůni.

Požadovaná cena za nabízené jídlo je přijatelná, především k přihlédnutím ke kvalitě a pestrosti nabízených jídel.

 

Je možnost si u nás zakoupit dárkový poukaz .

Je možné zakoupit  MENU KARTU na 20 obědů se slevou 5%.

 

Prostory restaurace jsou navrženy tak, aby pomohli návštěvníkům k navození klidu  a harmonie těla i mysli, žádné ostré hrany a jen přírodní materiály.

K poslechu spíše relaxační a klidná hudba.  Pro oči vodní  a rostlinné prvky. Pro děti posezení a koutek na hraní. Jsme nekuřácká restaurace.

V teplých měsících je před restaurací pohodové posezení venku.

Možnost pořádání oslav a párty.

Personál vlídný a ochotný.

Kuchař vařící s chutí a rychle.

 Otevřeno je jen od pondělí do pátku vždy od 11.00-15,00 hod.

Je možné zakoupit MENU KARTU na 20 obědů se slevou 5%. Platí pouze na menu velké, malé a rozvoz.

Nabízíme rozvoz obědů , ale jen hotové menu připravené pro daný všední den. Objednání do 10.30 hod daného dne a rozvoz mezi 11.00 až 13.00hod.

 Je možné u nás koupit některé základní potraviny pro přípravu vegetariánské stravy a nebo si vybrat šetrné čistící výrobky k přírodě i k člověku. Můžete si koupit hezký a zajímavý dárek  například  v podobě polodrahokamu.

 

Vystavujeme na některých akcích, například na Esoterickém festivalu v Třinci, výstava Zdraví a duše v Ostravě.

Zajišťovali jsme občerstvení na 3. denní akci Jóga v denním životě v Ostravě. Vystavovali jsme také v Třinci na Dni sociálních služeb.

 

Naše věty k zamyšlení, filosofie:

Naše Země je bohatá na plno rostlin, ( pole, louky, lesy, moře),které mi poskytují bohatou stravu, plnou živin a navíc i naplněných živou energií, která není zalita krví a utrpením. Je jen potřeba otevřít  své oči a mysl. Umím si vyrobit pokrm chutný, lahodící oku a i mé tělo netrpí nedostatkem. Očišťuji se tak od nejhoršího zla Zabíjení a je mi lehčeji na srdci i v mysli. Nepotřebuji zabíjet a protože už nejsem barbar, chápu, že existuje  a nabízí se mi přirozenější cesta životem, cesta bez utrpení, cesta nezávislosti na bolesti a zotročování jiných bytostí, cesta lehčí a plná porozumění a Harmonie.