Chia semínka 1kg za 189,-Kč

18.08.2016 10:21

Letní akce:

Chia semínka 1kg za 189,-Kč.

 

Chia semínka jsou bohatá na proteiny, rozpustnou vlákninu, minerály a vitamíny, včetně železa, vápníku, hořčíku.

Obohatíte tak ve svém jídelníčku 2 lžíce denně stačí, své svačinky, saláty, dezerty, snídaně. 

Detoxikujete pojídáním chia svůj zažívací trakt a tak pomůžete odlehčit celému tělu, vhodné i pro různé očistné kůry a pro jídelníček na snížení váhy i pro sportovce.

 

1. recept: 2 až 3  banány či jiné ovoce, chia semínka dle potřeb, trošku polohrubé  mouky, trošku kokosového cukru. Dáte do mixéru a vytvoříte těsto na lívanečky. Můžete  lžící na kokosovém oleji opékat lehce lívanečky z obou stran. Lívanečky dochutíte medem, kakem či ovocem a máte tak vydatnou snídani. Můžete vytvořit i tvaroh z tofu  s troškou rostlinného mléka a medu a přidat na lívanečky. Zvýšíte tak obsah bílkovin. Tato snídaně Vám dodá jak bílkoviny, tak vlákninu i zdravé sacharidy, nespočet vitamínů a minerálů v čisté rostlinné podobě.

2. recept: salát z okurek obohatíte troškou chia semínek. 

3. recept: rozmícháte si v mixéru trošku mandlí( 6ks), chia semínek( 1 lžíce), trošku medu a kakaa, lze přidat špetku skořice a 200ml vody.

Získáte tak bohatý nápoj, který poslouží jako vydatná svačina po náročném tréninku či jako rychlé jídlo, když máte hlad. Dodáte tak tělu hodně bílkovin, vlákniny, minerálů, včetně hořčíku, vhodné jako rekonvalescence svalů po fyzické zátěži. 

Přijďte si dobře nakoupit a inspirovat se k nám do Vegetariánské restaurace Harmonie v Třinci.